Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Patronat św. Marii Magdaleny

Aktualności:

11-04-2017

Sekret św. Marii Magdaleny

Lubań już od I Niedzieli Adwentu świętuje Rok św. Marii Magdaleny. W tym czasie ma miejsce wiele inicjatyw, podkreślających wagę tej świętej dla naszego miasta.

11-04-2017

Ta, która zaufała…”

W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu społeczność szkolna wraz z nauczycielami przygotowała wieczornicę pt. „Ta, która zaufała…”

10-04-2017

Przedłużenie terminu konkursu na pocztówkę

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, dorosłych mieszkańców i sympatyków Lubania do udziału w konkursie na pocztówkę „Lubań, ludzie, św. Maria Magdalena”. Termin nadsyłania prac jest przedłużony do 28 kwietnia

08-03-2017

Zmiana terminu sympozjum

Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty informuje o zmianie terminu sympozjum "Od pragnienia miłości do pełni życia" z 11 marca na 8 kwietnia.

07-12-2016

Po co Lubaniowi patronka?

Trwają coraz bardziej zaawansowane przygotowania do obchodów nadania Lubaniowi patronatu św. Marii Magdaleny. O tym, czego możemy się spodziewać i do czego Lubaniowi ten patronat rozmawialiśmy z zastępcą burmistrza Lubania, M. Tomiczkiem.

06-07-2016

Już na pewno Maria Magdalena

Lubań będzie miał patronkę. Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Lubań burmistrz Arkadiusz Słowiński przekazał rajcom dobrą, wyczekiwaną przez kilka miesięcy wiadomość z Watykanu.

23-06-2015

Nihil obstat dla Magdaleny

Nic nie stoi na przeszkodzie, by św. Maria Magdalena stała się patronką Lubania. Taka była decyzja Episkopatu Polskiego, który tym samym dał zielone światło do dalszych starań. Teraz pozostaje czekać na decyzję, jaka zapadnie w Watykanie.

13-11-2014

Wyniki konsultacji społecznych w sprawie patronatu św. Marii Magdaleny

W konsultacjach społecznych lubanianie powiedzieli "tak" św. Marii Magdalenie.

15-10-2014

Św. Maria Magdalena patronką Lubania?

Czy miasto powinno mieć patrona lub patronkę? Czy osoba patronująca miastu powinna być wybrana spośród świętych kościoła katolickiego? Takie pytania od lat krążyły po Lubaniu. Teraz, decyzją radnych, odpowiedzą na nie mieszkańcy.

03-10-2014

Konsultacje społeczne

Szanowni Państwo Zapraszamy do udziału w konsultacji społecznej w sprawie ustanowienia św. Marii Magdaleny Patronką Miasta Lubań.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...